RAFIX FS technology, short-travel adapter, 2.5mm
technical data
| illuminated | Yes |
| Packaging unit | 10 pcs. |
| Operating life | 1,000,000 cycles |
| B10 | 1,300,000 cycles |
| Minimum order quantity (MOQ) | 10 pcs. |
| RoHS compliant | Yes |
| REACH compliant | Yes |
| Country of origin | HU |
| Outside dimension, length | 20 mm |
| Outside dimension, width | 20 mm |
| Outside dimension, height | 13.9 mm |
direct links
drawings
Dimensioned drawing