Components, RAFIX FS+ technology, spacer for 3 mm THT LED
technical data
| Color | black |
| Collar shape | round |
| illuminated | Yes |
| Packaging unit | 30 pcs. |
| Minimum order quantity (MOQ) | 30 pcs. |
| RoHS compliant | Yes |
| REACH compliant | Yes |
| Outside dimension, length | 3 mm |
| Outside dimension, width | 3 mm |
| Outside dimension, height | 4 mm |
direct links
drawings
Dimensioned drawing