RACON vertical adapter, 12.4 mm x 13.6 mm, for RACON 12
technical data
| Feature | for RACON 12 |
| Color | white |
| illuminated | No |
| Packaging unit | 50 pcs. |
| Net weight | 0.7 g |
| Minimum order quantity (MOQ) | 600 pcs. |
| RoHS compliant | Yes |
| REACH compliant | Yes |
| Component material | Plastic |
| Country of origin | DE |
| Outside dimension, length | 12.4 mm |
| Outside dimension, width | 13.6 mm |
| Outside dimension, height | 14.2 mm |
direct links
drawings
Dimensioned drawing