MICON 5, square plunger 11 mm, mechanical stop limit, white, GH 9.55 mm
technical data
| Bezel color | white |
| illuminated | Yes |
| Packaging unit | 100 pcs. |
| Minimum order quantity (MOQ) | 100 pcs. |
| RoHS compliant | Yes |
| REACH compliant | Yes |
| Country of origin | DE |
| Outside dimension, length | 8.7 mm |
| Outside dimension, width | 11 mm |
| Outside dimension, height | 11 mm |
| Plunger length L | 6.2 mm |
| Support height A | 3.35 mm |
| Total height GH | 9.55 mm |