KIS.ME T-connector, black
technical data
| Color | black |
| Operating temperature, min. | -25 °C |
| Operating temperature, max. | 85 °C |
| Storage temperature, min. | -25 °C |
| Storage temperature, max. | 85 °C |
| Packaging | Tüte |
| Packaging unit | 1 pcs. |
| Degree of protection, front side, according to DIN EN 60529 | IP67 |
| Degree of protection, rear side, according to DIN EN 60529 | IP67 |
| Minimum order quantity (MOQ) | 1 pcs. |
| RoHS compliant | Yes |
| REACH compliant | Yes |
| Country of origin | DE |
| Outside dimension, length | 56.5 mm |
| Outside dimension, width | 19.3 mm |
| Outside dimension, height | 38 mm |
| Terminal on the rear | M12 |
| Rated voltage, max. | 30 V |
| Voltage type | DC |
| Rated current, max. | 2 A |
direct links
drawings
Connection drawing